Yitik Ülke bir düş yolculuğu. Edebiyatın/sözcüklerin gücüne inanıyoruz, o yüzden Yitik Ülke’deyiz. Yitik Ülke, internet dünyasının katılımcı ve paylaşıma açık gerçek edebiyat dergisi. www.yitikulke.com

Edebiyatın Yitik Ülke’si 1997’de projelendirildi. İnternette yer alan en köklü şiir, edebiyat ve kültür sanat dergilerinden biri Yitik Ülke. Yitik Ülke’nin yaratıcısı şair, yazar Kadir Aydemir.

1997’DEN BUGÜNE YİTİK ÜLKE!

1997 yılında Kadıköy’de Başka isimli şiir dergisiyle yola çıktık. Dergimiz 11 sayı yayımlandı.

1997-1999 sonu arasında internette mIRC serverlarından Dal.Net’te #yitikulke kanalını kurduk. Yitik Ülke’nin temeli bu tarihte, 1997‘de atıldı.

2000 yılının Mart ayında Yitik Ülke şiir-edebiyat dergisi sayfaları kuruldu. www.yitikulke.com yayın markamız geniş kesimlerce duyulmaya başlandı.

2006 yılında kurucu editörümüz Kadir Aydemir tarafından Yitik Ülke Yayınları faaliyete geçirildi. Genç yazarların, edebiyatla ilgilenen tüm yazar adaylarının şiir, öykü, roman, deneme, sinema, araştırma vb. dallardaki dosyaları seçilerek kitap haline getirilmeye başlandı.

Yitik Ülke Yayınlarımızın kitapları kitapçılarda ve tüm online kitabevlerinde. Kitaplarımızı okuyup ülkeye katılabilirsiniz. www.yitikulkeyayinlari.com

Instagram ve Twitter adresimiz: @yitikulke